10 faktów o matkach, żonach, kochankach, przyjaciółkach, siostrach, babciach …

… czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o otaczających Was kobietach, ale boicie się zapytać. Ile razy zdarzyło Ci się zajrzeć do "babskiej gazety" w poszukiwaniu kompletnych bzdur, które kobiety wypisują o mężczyznach? A może sam szukałeś informacji zaczynających się od "dlaczego kobieta" znajdując na interesujący Cię temat kolejny stek nieprzydatnych informacji?

1. PRAWDA:

Kobieta nie pisze/nie dzwoni pierwsza, bo tak doradziła jej mama i babcia!

To częsta rada przekazywana z pokolenia na pokolenie. "Nie rób pierwszego kroku bo pomyśli, że jesteś puszczalska". Czasy się zmieniają, jesteśmy zasypywani mnóstwem nowych technologii, portali społecznościowych ale według większości kobiet zasada zawsze jest ta sama: to ON pierwszy musi zadzwonić, napisać, "zalajkować", skomentować, zaprosić do znajomych etc.

2. MIT: 

Kobieta maluje się po to by podobać się mężczyznom

Większość kobiet maluje się dlatego, żeby ukryć (ich zdaniem) swoje niedociągnięcia i wady. W makijażu czują się bardziej pewnie. Często kobiety mówią, że nie mogą patrzeć na siebie bez makijażu. To sprawka ich kompleksów. Niestety powtarzając w kółko "bez makijażu też wyglądasz pięknie" nic nie osiągniesz. Ona nadal będzie go robić!

3. PRAWDA:

Jeśli kobieta zadaje Ci trudne pytanie to zazwyczaj zna już na nie odpowiedź!

Jeśli Twoja kobieta zakoczy Cię pyteniem, którego zupełnie się nie spodziewasz: co robiłeś w sobotę, czy byłeś w sobotę u tego i tego znajomego, czy "ona" coś dla ciebie znaczy, czy coś was kiedyś łączyło, czy grzebałeś w mojej torebce, czy na pewno mówisz prawdę etc., to zazwyczaj zna już na to pytanie odpowiedź. Nasza rada: lepiej nie kłam!

4. MIT:

Kobieta pyta Cię o to, czy podobają Ci się znane aktorki/piosenkarki (etc.) abyś nieustannie zaprzeczał i mówił jej, że tylko ona jest piękna!

Kobieta zapyta Cię na pewno tylko o te, które albo podobają się jej, lub potencjalnie mogą być w Twoim guście. Jeśli odruchowo odpowiesz: nie, tylko ty mi się podobasz, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Będzie wiedziała, że kłamiesz i dalej będzie drążyć temat. Jeśli powiesz, że tak, podobają ci się, to najprawdopodobniej dostaniesz ochrzan, lub w dyplomatyczny sposób zostanie dla Ciebie wymyślona jakaś wyszukana kara (najczęściej jest o milczenie i "nie, nic się nie stało"). Niestety, nikt nie wymyslił jeszcze dobrej odpowiedzi na to pytanie.

5. MIT:

Kobiety nie rozmawiają o "sprawach łóżkowych"

Niestety rozmawiają i to często z bardzo drobnymi szczegółami. Jeśli jej przyjaciółka dziwnie na Ciebie patrzy to już wiesz dlaczego…

6. PRAWDA:

Każda kobieta szuka księcia z bajki

Niestety to prawda. Większość bajek, na których wychowują się dziewczynki wykształca w nich potrzebę szukania nieosiagalnego ideału. Jeśli nie masz zamku, rumaka, arystokratycznego tytułu, zabłyśnij chociaż wymierającym "dżentelmeństwem", zaradnością, wszechstronnością, dobrą pracą, niezłą furą, własnym mieszkaniem etc. Będziesz wtedy tzw. "facetem z perspektywami", który godny jest uwagi.  Do tego dodajmy oczekiwania związane z nieudanymi poprzednimi związkami lub nieudane relacje z ojcem … lista zrobi się naprawdę długa.

7. PRAWDA:

Każda kobieta chce być dla Ciebie najważniejsza.

Wiele kobiet marzy o ślubie. Jest on dla nich przypieczętowaniem związku, czasem wynika z wyznawanej religii, oznacza całkowite oddanie się tej drugiej osobie. W przypadku tej grupy kobiet przekonywanie o bezcelowości brania ślubu ("i tak nic się później nie zmienia – to tylko formalność", lub wręcz odwrotnie: "wszystko się później psuje") jest całkowicie bez sensu. I tak nie zmienisz jej zdania. Dla niektórych kobiet ślub jest jedyną i ostateczną drogą do udowodnienia tego, że to właśnie ONA jest dla Ciebie najważniejsza.

Kobiety kochają komplementy i doskonale potrafią wyczuć ich prawdziwość. Lubią być podziwiane za to jakie są i co robią. Nie znoszą być porównywanymi z innymi kobietami. Córka nie będzie znosiła tego, że ojciec porówna jej wyniki w nauce do wyników w nauce koleżanki z klasy, żona nie zaakceptuje tego, że teściowa jest w czymś lepsza, jeśli jej mąż będzie jej to wypominał na każdym kroku. Kobiety po prostu lubią wiedzieć, że wybraliśmy je z kokretnego powodu (tym powodem są ich zalety i wady, które nam oczywiście nie przeszkadzają). Lubią też wiedzieć, że cały czas podtrzymujemy swoją decyzję i myslimy o nich tak samo dobrze.

8. PRAWDA:

Kobieta często myśli i mówi co innego.

Kobiety uwielbiają domyślnych mężczyzn. Zdaniem kobiet prawdziwy facet po prostu w każdej sytuacji powinien wiedzieć co zrobić i powiedzieć. Dlatego na pytanie: co się stało?, odpowiedzą, że nic, bo przecież powinieneś to wiedzieć. Na pytanie: co dzisiaj robimy odpowiedzą: nie wiem, ponieważ to ty powinieneś przedstawić harmonogram wieczornych rozrywek wychodząc z inicjatywą na przeciw jej oczekiwaniom.

9. MIT:

Po ślubie i ciąży kobieta tyje i robi się nieatrakcyjna.

Wiele kobiet właśnie po ślubie i ciąży odkrywa w sobie nowe możliwości, czasem wynika to z wieku, czasem z postawienia w zupełnie nowej roli, konieczności sprostania wielu obowiązkom na raz i lepszej organizacji czasu. Wiele kobiet odkrywa w sobie duże pokłady motywacji do działania właśnie po ślubie i urodzeniu dziecka np. zakładając własną firmę, odkrywając i realizując swoją pasję, ćwicząc, czytając więcej książek itp. Słowem, robiąc rzeczy, które wcześniej – być może z powodu zbyt dużej ilości czasu – zawsze odkładały na później.

10. MIT:

Kobiety kochają niepoprawnych romantyków, macho, inteligentów, przystojnych aktorów …

Kobiety mogą kochać ich na dużym ekranie. Na co dzień niepoprawny romantyk niestety będzie musiał wykazać się zaradnością, a samo pisanie wierszy nie wystarczy. Kobieta lubi być dominowana, ale lubi też dominować. Lubi romantyzm, ale nie 24 godziny na dobę. Przy inteligencie będzie czuła się stłamszona, a przystojniak nie da jej stabilności stwarzając jej paranoję i wieczne zagrożenie zdrady. Najlepiej wymagania te wypośrodkować. Wierny – zawsze, ale dopuszczający do świadomości fakt, że inni faceci mogą ją wielbić. Dominujący kiedy trzeba, romantyczny kiedy będzie miała na to ochotę, inteligentny wtedy kiedy zabraknie jej weny i pomysłów, zaradny kiedy w domu coś się popsuje. Jeśli ktokolwiek na świecie to potrafi – serdecznie gratulujemy!

red. tatawtarapatach