5 pomysłów na udany wieczór z kumplami

Jak zorganizować wspólny wieczór z kumplami, by nie zamienił się on w banalną, mało emocjonującą nasiadówkę przy szklance piwa? Dobór atrakcji na taki wieczór ogranicza tylko nasza fantazja i możliwości finansowe, a jeśli nie mamy żadnego pomysłu, oto pięć alternatywnych scenariuszy na „męski” wieczór.

Wyjście do klubu

Wyjście do klubu nie brzmi szczególnie ekscytująco, dlatego na udany wieczór należy wybrać taką miejscówkę, która zapewnia coś więcej niż tylko dostęp do alkoholu. Można na przykład wybrać się do klubu, w którym organizowany jest turniej darta albo bilardu, ciekawy koncert czy zawody w siłowaniu się na rękę – cokolwiek, co kojarzy się nam z dobrą zabawą w męskim gronie. Przed wyprawą „na miasto” wystarczy tylko sprawdzić w sieci, w których lokalach organizowane są warte uwagi wydarzenia. Czasem warto też zarezerwować wcześniej stolik w konkretnym lokalu.

Paintball

Paintball to zabawa raczej na ciepłą porę, chyba że mamy możliwość zorganizowania walki na kolorowe kulki w zamkniętym obiekcie. Organizację paintballa najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która dostarczy niezbędny sprzęt i ubranie, zapewni ochronę i przygotuje teren. Aby jeszcze bardziej podgrzać rywalizację, można poszczególnym zespołom zlecić wykonanie dodatkowych zadań w określonym czasie. W paintball możemy grać tylko we własnym towarzystwie albo umówić się na zawody z „wrogą” drużyną poznaną już na miejscu.

Wieczór z grami

Konsola w pojedynkę może się znudzić nawet największym fanom gier komputerowych, dlatego wspólny wieczór można poświęcić na rywalizację w ulubionych, wirtualnych rozgrywkach. Zawsze wcześniej warto uzgodnić, w co będzie się grać, tak, by każdy mógł się przygotować do zawodów. Wybór gier jest ogromny, trzeba tylko uważać, by liczba możliwych graczy nie była niższa od liczby uczestników wieczoru. Godne uwagi są między innymi sportowe gry zręcznościowe (z kontrolerem ruchu, więc nie ma mowy o siedzeniu na kanapie) albo gry strategiczne z mocno rozbudowaną fabułą.

Karciany maraton

Dla miłośników tradycji można przygotować turniej karciany, na przykład w pokera (Texas Holdem, Omaha, dobierany), brydża, makao, oczko. Dla zwiększenia emocji warto wprowadzić jakąś stawkę, niekoniecznie pieniądze, ale na przykład zadania dla przegranego albo nagroda dla głównego zwycięzcy.

Coś ekstremalnego

Zawsze marzyliśmy o zrobieniu czegoś szalonego, tylko jakoś nigdy się nie złożyło, by to marzenie zrealizować? Wspólny wieczór z kolegami może to zmienić. Zastrzyk adrenaliny zagwarantuje np. skok na bungee, przelot paralotnią albo sportowym samolotem czy skok ze spadochronem. Nieco spokojniejszą alternatywą będzie wyścig na gokartach lub rajd terenówkami. Trzeba tylko pamiętać, że udział w takiej imprezie należy zarezerwować w wyprzedzeniem.

red. tatawtarapatach.com / źródło fot. publicdomainpictures.net; Marina Shemesh