Bal Sylwestrowy z brzuszkiem

1375076_fireworksŚwiętą rację miał ten, kto powiedział kiedyś, że „ciąża to nie choroba”. Dlatego nawet jeśli kobieta jest w zaawansowanej ciąży, a czuje się bardzo dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby hucznie powitać Nowy Rok! 

Bal Sylwestrowy to świetny pomysł na przełamanie codziennej rutyny. Nawet jeśli kobiecie czasami doskwierają efekty powiększającego się brzuszka, tego jednego dnia, może zafundować sobie czas specjalnie dla siebie i pokazać wszystkim jak świetnie można czuć się i wyglądać w ciąży. W przygotowaniach do Balu może pomóc (a nawet powinien) mąż, który kilkoma drobiazgami na pewno uszczęśliwi przyszłą mamę swojego dziecka. Okres poświąteczny to czas wielkich wyprzedaży, dlatego nawet jeśli w szafie wisi mnóstwo starych sukienek, zabierz swoją wybrankę do galerii handlowej, aby mogła kupić coś specjalnie na tą okazję. Nowa sukienka, tunika, biżuteria na pewno sprawi radość kobiecie i poczuje się wyjątkowo. Innym dobrym pomysłem może być zakup bonu podarunkowego, który przyszła mama będzie mogła wykorzystać u kosmetyczki lub fryzjera. Piękny makijaż, paznokcie i wystrzałowa fryzura to dodatki dopełniające strój i urodę kobiety. Dzięki takiemu prezentowi, bez wątpienia będzie niezmiernie wdzięczna swojemu mężowi.

Choć Bal Sylwestrowy jest dla wszystkich, Ty i Twoja wybranka szczególnie powinniście pamiętać o kilku ważnych zasadach!

  • Nie pić alkoholu! Że kobieta w ciąży nie może pić alkoholu to święta zasada, ale na wszelki wypadek i Ty tego dnia nie sięgaj po kieliszek. „Nigdy nic nie wiadomo”, dlatego lepiej, abyś przez całą noc miał trzeźwy umysł.
  • Tańczyć z umiarem! Kobieta może tańczyć ile starczy jej sił, jednak ostrożnie, unikając podskoków i gwałtownych ruchów. Ty natomiast powinieneś asekurować ją przed ewentualnym potrąceniem, bądź uderzeniem przez inną osobę.
  • Częściej odpoczywać! Nawet jeśli kobieta czuje się w ciąży znakomicie, to rosnący brzuszek na pewno spowoduje, że szybciej się zmęczy. Bądź wyrozumiały, jeśli będzie chciała szybciej wrócić do domu.
  • Uwaga na petardy i fajerwerki! Choć to nieodłączny element każdego Balu Sylwestrowego, to starajcie się stać w bezpiecznej odległości od wystrzeliwanych petard i fajerwerków.
  • Zabrać buty na zmianę! Kobieta w szpilkach wygląda pięknie i zgrabnie, jednak w ciąży noszenie butów na obcasie może spowodować niemały ból kręgosłupa. Nie zapomnij więc spakować do auta kilku zapasowych par butów dla swojej wybranki.

Jeśli masz wybór, to wybierz się z ukochaną na bardziej kameralne przyjęcie, bądź domową imprezę u znajomych. Z pewnością będzie na niej trochę ciszej( hałas może przeszkadzać nie tylko dorosłym osobom, ale także dziecku w brzuchu). W domu znajdzie się również o wiele więcej wygodnych siedzeń i z pewnością pokój, w którym przyszła mama będzie mogła na chwilę odpocząć i rozprostować nogi. Jedno jest pewne- przywitajcie z radością Nowy Rok, bo przyniesie Wam nowego członka rodziny!

red. MG