„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” – Nick Vujicic

Na skrzydłach

Mało jest książek doskonałych w prostocie. Po przeczytaniu, których ładują się duchowe akumulatory. I wyrastają skrzydła. A niemożliwe nie istnieje. Niedawno właśnie taką przeczytałem. 

Na rynku wydawniczym pojawia się wiele poradników psychologicznych, przepełnionych wiarą w moc pozytywnego myślenia, stanowiącą klucz do rozwiązania wszystkich problemów. Osobiście nie przepadam za tego typu lekturami. Niemniej jednak sięgnąłem po książkę Nicka Vujicica, która z pozoru mogłaby przypominać zwykły poradnik motywacyjny, gdyby nie jeden mały szkopuł – postać autora i głównego bohatera tej książki. Niezwykła historia życia niezwykłego człowieka. W dodatku opowiedziana z pasją i humorem. „Wow”! Szczęka opada. Mogłem poczuć zawstydzenie, gdy nieraz narzekam na błahostki, zamiast cieszyć się każdą chwilą codzienności i dziękować za nią.

Niezłomność Nicka pokazuje nam ile potrzeba ogromnego poświęcenia w dążeniu do realizacji marzeń, że nigdy nie można poddawać się przeciwnościom losu. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze należy walczyć o szczęście. Niektóre wydarzenia mogą z pozoru wydawać się niezrozumiałe i bezsensowne. Kiedy jednak spojrzymy na nie z perspektywy czasu, dostrzeżemy ukryte znaczenie. W najbardziej dramatycznych chwilach, pośród krętych dróg życia kryje się światełko nadziei, wypływające z wiary w Boga. Bezgraniczne zaufanie Chrystusowi daje siłę do dźwigania ciężarów życia.

Nick urodził się bez rąk i nóg. Tuż po narodzeniu nawet jego własna matka nie chciała wziąć go na ręce. W szkole był często wyśmiewany. Przeżywał poczucie odtrącenia i samotności, do tego stopnia, że aż pewnego razu próbował popełnić samobójstwo. Jednak Ktoś czuwał nad nim i jego życie zupełnie się odmieniło…

Jeśli chcesz odnowić swój entuzjazm i nadzieję na lepsze jutro to zapraszam Cię do lektury.

Jurek Jabłoński

Magister teologii

nauczyciel naturalnego planowania rodziny

dyplomowany pracownik socjalny

katecheta z siedmioletnim stażem pedagogicznym

 Bez tytułu