„Czas na miłość” – babski film, na którym nie zaśniesz! (2013)

Choć polska wersja tytułu About Time” i cała jego plakatowa oprawa może dawać mylne wrażenie, że to typowo babski film, przekonajcie się do tego by włączyć „play” i odkryć tajemnicę szczęścia głównych bohaterów tego komedio – dramatu.

Richard Curtis, twórca takich znakomitych komedii romantycznych jak: „Nothing Hill”, czy „To właśnie miłość”, ma najwyraźniej patent na tworzenie babskiego filmu, na którym facet nie będzie musiał walczyć ze snem.

Główny bohater – Tim jest  młodym mężczyzną zupełnie niewpisującym się w standardy wymagań kobiet szukających życiowego partnera. Nie ma szans nawet na randkę nie mówiąc już o czymś więcej! Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie przeprowadzając się do Londynu, w którym wykorzysta wkrótce dar przekazywany w jego rodzinie z ojca na syna i zmieni swoją złą passę.

Rodzinnym sekretem, który przekazał Timowi jego ojciec jest możliwość podróżowania w czasie przez wszystkich męskich potomków w linii prostej: od dziada, pradziada aż po Tima. Tim może podróżować wyłącznie do tych wydarzeń, które kiedyś już przeżył. Musi przy tym zachować ostrożność, bo każda z podróży może zmienić jego przyszłość. Dla rudego nieudacznika najważniejsze jest jednak coś innego – dzięki nowemu talentowi może zdobyć miłość swojego życia. 

Tim cofa się w czasie by uniknąć towarzyskich wpadek, jeszcze raz przeżyć upojną noc z ukochaną, odnaleźć zgubiony numer telefonu, uratować katastrofalne przedstawienie kuzyna – dramaturga … by pożegnać się z umierającym ojcem.

W czasie tych podróży odkrywa nie tylko swoją pewność siebie, ale także to co w życiu jest najważniejsze. Dzięki podróżom w czasie mógłby zbić fortunę i zdobyć miłość ze swoich młodzieńczych lat, wybiera jednak inną drogę. Drogę, w której towarzyszy mu żona i dzieci. Dokonuje wyborów, którym kibicuje mu wierny i do ostatniej chwili wyluzowany ojciec – intelektualista. Wybiera normalne życie, bo to właśnie ono okazuje się dla Tima prawdziwym skarbem.

red. tatawtarapatach