Czego w szpitalu potrzebuje tata?

Towarzysząc żonie, partnerce, matce Twojego dziecka, w szpitalu nie zapominaj o sobie. Pakując torby, wspólnie uzgodnijcie na czym będzie polegała Twoja pomoc i ile czasu będziesz spędzał w szpitalu.

Nie zapominaj o tym, że kobieta po porodzie, czy to naturalnym, czy po cesarskim cięciu, jest bardzo osłabiona. W zależności o warunków i zasad panujących w szpitalu, możesz być potrzebny nawet całą dobę.

Nie zapomnij więc wziąć ze sobą rzeczy osobistych, takich jak:

  1. wygodne ubranie na zmianę;
  2. buty na zmianę, lub obuwie ochronne – weź pod uwagę fakt, że w szpitalu spędzić możesz wiele godzin, powinno być Ci wygodnie byś całą swoją uwagę mógł poświęcić dziecku oraz na pomocy zmęczonej Mamie;
  3. coś do zjedzenia (możesz także poprosić rodzinę o przyniesienie posiłku do szpitala);
  4. coś do picia;
  5. aparat fotograficzny, lub kamerę;
  6. ładowarkę do telefonu;
  7. składane krzesło, lub leżak – mogą być Ci potrzebne w słabiej wyposażonych placówkach; większość szpitali posiada jednak dodatkowe krzesła, z których skorzystać może pomagający mamie tata;
  8. pieniądze;
  9. własny mały ręcznik.

Każdy z nas lubi niespodzianki, jednak dzień porodu nie jest na nie najlepszym terminem! Postaraj się więc, by nic Cię nie zaskoczyło. Dowiedz się, czy w Waszym szpitalu nie ma indywidualnych wymagań odnośnie rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą do porodu.

Pamiętaj także, że Twoja Kobieta bardzo Cię teraz potrzebuje. Zaopatrz się więc w dużą dozę cierpliwości i wyrozumiałości – nie rozpamiętuj wszystkiego, co partnerka może Ci powiedzieć w trakcie porodu. Zabierz ze sobą dobry nastrój i bądź  opanowany, nawet jeśli Twój strach ma wielkie oczy. Matka Twojego dziecka i tak jest bardzo zdenerwowana porodem, nie potrzeba jej więcej stresu. A Ty, drogi Tatusiu, masz przecież zawsze wszystko pod kontrolą!

 

Zobacz też: Czego w szpitalnej torbie mamy nie może zabraknąćWyprawka dla malucha.

konsultacja z położną Katarzyną Półtorak

red. DRG

baner Katarzyna Półtorak położna