„Epoka lodowcowa 4”

Filmy animowane są lubiane przez osoby niemal z każdej grupy wiekowej. Oglądamy je już jako dzieci i często sympatia dla nich pozostaje obecna w naszym życiu aż do wieku dorosłego. „Epoka lodowcowa” jest dobrze znanym filmem animowanym – i ku uciesze miłośników – właśnie powstała czwarta część tej pasjonującej serii! 

W każdej z części mamut Maniek wraz z przyjaciółmi, wśród których są leniwiec Sid oraz tygrys Diego, przeżywają fantastyczne przygody – często bezpośrednio związane z wydarzeniami, które zdecydowały o teraźniejszym wyglądzie naszej planety. W czwartej części twórcy przedstawili wędrówkę kontynentów…

W czwartej części, grupie przyjaciół przyjdzie więc zmierzyć się z kolejnym niebezpieczeństwem, zagrażającym ich ówczesnemu światu.

Pod względem wizualnym – animacja zachwyca; twórcy zdecydowanie postawili na jakość! Film jest do obejrzenia w 3D, co niewątpliwie czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla zmysłu wzroku.

„Epoka lodowcowa 4: wędrówka kontynentów” jest pozycją godną polecenia całej rodzinie. Pełna wielu zabawnych sytuacji, ale również momentów, w których martwimy się o los bohaterów, stanowi dzieło będące zarówno źródłem rozrywki jak i podstawą do wielu głębszych przemyśleń (szczególnie u najmłodszych widzów).

Film porusza również ważny aspekt, jakim jest miłość i rodzina – postępowanie bohaterów zawsze związane jest z troską o najbliższych i członków stada, by ich ocalić, są w stanie często zaryzykować nawet własne życie…

Podsumowując, film na pewno spodoba się najmłodszym miłośnikom animacji, lecz będzie również ciekawym przeżyciem dla ich rodziców. Obecne w filmie efekty zadowolą nawet wymagających widzów. Mądrość, która niewątpliwie jest dostrzegalna w fabule– z pewnością może stać się podstawą do wielu pouczających rozmów dotyczących prehistorycznego świata i tego, jak zmieniała się ziemia na przestrzeni wieków. A właśnie to rodzice bardzo cenią w filmach oglądanych przez dzieci – możliwość nauki czegoś wartościowego!

Sylwia Kuklińska