„Imieniny św. Mikołaja” – premiera galowa w teatrze „Kamienica”

8 grudnia br. o godzinie 12:00 do ośnieżonej Piwnicy Warsza (w Teatrze Kamienica) przybędą premierowe sanie z Duetem JaHa (Hanna Kochańska i Jacek Zawada), specjalnie dla najmłodszych Widzów aktorzy przygotowali spektakl pt. „Imieniny św. Mikołaja”.

Św. Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł teraz wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem. Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr przywiewa śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku śnieżynka ląduje wprost na podwórzu św. Mikołaja…

Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie się dowiedzieć, przybywajcie do ośnieżonej Małej Kamienicy! Tylko u nas dowiecie się skąd wziął się św. Mikołaj i jak przygotowuje się prezenty w dalekiej Laponii. Wraz z Białym Puszkiem zaśpiewacie zimową piosenkę, wystąpicie w mikołajowej orkiestrze symfonicznej i sprawdzicie, kto z Was mógłby zostać św. Mikołajem. Razem odkryjemy tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

Uwaga! Niespodzianką dla imieninowych gości będzie pokaz mody mikołajowej! Pamiętajcie, że imieniny św. Mikołaja w Małej Kamienicy trwają całą zimę! Zapraszamy wszystkich, którzy mają przepustkę ze stemplem. Stemplem z napisem: WYOBRAŹNIA!

Obsada: Duet JaHa – Hanna Kochańska, Jacek Zawada

Premierowe piosenki: Jacek Zawada

Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski

Scenografia i kostiumy: Dora Krincy

Asystent scenografa: Kajetan Krynicki

„Imieniny św. Mikołaja” są już czwartym spektaklem duetu JaHa z cyklu BAJKI – TWÓRCZE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ, który jest częścią programu „Mała Kamienica”. Program ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości. Dzieci rozwijają także umiejętność nazywania cech charakteru i poznają reguły współżycia z innymi ludźmi.

Spektakl skierowany jest do Dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Występują: 

Biały Puszek:

Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Święty Mikołaj:

Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).

Autor zdjęcia plakatowego: Rafał Latoszek / Chatkę św. Mikołaja urządził sklep internetowy Dekoria.pl

Anita Kot

wydarzenia