Jak z małego hatchbaca zrobić podwójne kombi?

Torby z ubraniami piętrzą się  pod sam sufit, paczki z pampersami… po trzeciej przestajesz liczyć, wanienka, łóżeczko, wózek jeden i drugi. Wasz pokój gościny powoli zamienia się w „przechowalnię bagaży”. Żona pakuje najpotrzebniejsze rzeczy na kilkudniowe wczasy, a Ty już powoli zastanawiasz się jak ze swojego malutkiego hatchbacka zrobić podwójne kombi…

Tak wcale nie musi wyglądać  pakowanie na rodzinne wakacje! Żona, jak teściowa, zawsze wie lepiej, więc wszystko może się przydać, ale Ty trzymaj swoje emocje na wodzy i staraj się być zawsze trzy kroki przed swoją małżonką. Kilka bardzo łatwych sposobów pomoże Ci wybrać najbardziej potrzebne przedmioty, a co za tym idzie spakować wszystko tak, aby nie musieć wypożyczać dodatkowej przyczepki samochodowej. Wyjazd z małym dzieckiem to zawsze obawa dla młodych rodziców, czy niczego nie zabraknie.
Po pierwsze, zawsze wybierajcie nocleg w miejscu przyjaznym dzieciom. Każdy z obiektów posiada numer telefonu, można więc w prosty sposób zorientować się czy obiekt udostępnia dla dzieci:

  • wanienkę
  • nocnik
  • podgrzewacz do butelek
  • sterylizator do butelek
  • łóżeczko turystyczne
  • pościel do łóżeczka
  • pralnię do brudnych ciuszków

Jeśli dany obiekt posiada podane wyżej przedmioty, to duża ulga dla Waszego auta.

Dodatkową zaletą jest plac zabaw znajdujący się blisko budynku. Dzięki temu nawet podczas niepogody, dziecko będzie można zająć na mini placu zabaw. Duży problem przysparza rodzicom również zmieszczenie wózka, który często zajmuje sporo miejsca. Jeśli posiadacie malutkie dziecko, a nie wyjeżdżacie na bardzo długo, zabierzcie tylko fotelik samochodowy i stelaż od wózka. Fotelik jest niezbędny w aucie, a obszerna gondola spokojnie może przecież zostać w domu. Kiedy dziecko jest starsze i już samodzielnie siedzi, zorientujcie się czy w obiekcie jest możliwość wypożyczenia wózka spacerowego. Jeśli nie, to zaopatrzcie się w podróżną „parasolkę”, która jest lekka i zajmuje bardzo mało miejsca.

          Kolejnym problemem są ubrania i wszelkiego rodzaju dodatki takie jak butelki, pampersy, mleko, soczki, słoiczki z jedzeniem itd. Jakie ubrania i ile spakować dla dziecka? Chyba jedynie na tym nie należy oszczędzać miejsca, bo każdy rodzic wie, że maluchowi wystarczy kilka minut, aby z czyściutkiego aniołka zamienić się w brudaska z różkami. Upewnijcie się, czy w budynku jest możliwość wyprania ciuszków dziecka, wtedy będziecie mogli zabrać ich ze sobą tyle, aby w razie prania nie siedzieć w pokoju z małym golaskiem i czekać aż wszystko wyschnie.

              Drodzy rodzice, może wam wydać się to bardzo dziwne, ale w każdym mieście, miasteczku i wsi są sklepy, ba! Nawet apteki! No chyba, że wybieracie się na wczasy do dzikiej puszczy, gdzie nie ma kontaktu z jakąkolwiek cywilizacją. Nie bójcie się, że na miejscu będzie drogo, więc lepiej zabrać z domu, niż tam przepłacać. Drogi tato, znajdź w Internecie, gdzie w najbliższej okolicy są supermarkety znanych i tanich firm a będziecie mieć pewność, że nie przepłacicie. Kolejna okazja by do samochodowego bagażnika spakować mniej!

        Na koniec zajrzyj na strony, które zawierają obiekty przyjazne dzieciom w Polsce, takie jak: www.gufik.pl, www.dzieciochatki.pl Większość z kwater proponuje darmowy pobyt dziecka do 3 roku życia, a więc wyśmienicie, jeśli będzie Wam dana możliwość skorzystania ze wszystkich dogodności obiektu i radość ze wspólnych wakacji!

 red. MG