Jak zorganizować Maluchowi czas na wyjeździe?

Nuda w czasie wakacji? Sprytni rodzice doskonale wiedzą, jak uchronić malucha przed takim problemem. Dobrze wybrany kierunek wakacyjnej podróży oraz skorzystanie z usług hotelu nastawionego przyjaźnie do najmłodszych turystów to podstawa sukcesu. 

Atrakcyjny kierunek 

Wybór kierunku podróży to podstawa dla tych rodziców, którzy chcą zapewnić swemu dziecku moc atrakcji w czasie rodzinnych wczasów. Bałkany oraz kraje śródziemnomorskie są przez turystyczne rodziny szczególnie zalecane. Niewielka odległość pozwala na ograniczenie problemów związanych ze zbyt długim czasem podróży, a panujący tu klimat nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania dla małego organizmu. Są to jednocześnie kierunki od lat chętnie odwiedzane, które przyciągają doskonałą infrastrukturą oraz licznymi atrakcjami. Znana jest już Chorwacja oraz Grecja, wielu miłośników ma też Hiszpania. Czy Bułgaria z dziećmi może okazać się równie dobrym pomysłem? Tak. Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg już dawno zyskały opinię kurortów idealnych dla maluchów. Tu, nad wodami Morza Czarnego, czekają i ładne plaże, i polecane przez www.swiatwypoczynku.pl hotele z pokojami rodzinnymi, basenami i innymi atrakcjami dla dzieci. Czekają tu również rodzinne parki rozrywek oraz parki wodne, dzięki czemu każda rodzina może miło spędzać czas na wspólnej zabawie. Z jakich możliwości zapełnienia wolnego czasu dziecku można jeszcze skorzystać?

Przedszkole w hotelu?

Coraz większym uznaniem cieszą się te hotele, w których czekają tzw. przedszkola. Rodzice chcący zapewnić swym pociechom kontakt z rówieśnikami lub marzący u wzięciu udziału w imprezie dla dorosłych mogą pozostawić swe dziecko w takim właśnie przedszkolu. Polskie animacje oraz pedagodzy organizujący maluchom liczne zabawy mogą sprawić, że dla wielu dzieci czas spędzony z rówieśnikami okaże się lepszym rozwiązaniem niż towarzyszenie rodzicom w czasie „nudnej” wycieczki po pobliskich muzeach lub galeriach. W wielu hotelach istnieje dodatkowo możliwość skorzystania ze specjalnych wycieczek, które są organizowane z myślą o maluchach. Wycieczkowe rejsy pirackimi statkami, wyprawa do świata delfinów lub poszukiwanie skarbów – oto turystyczne hity dla najmłodszych, które coraz częściej są oferowane małym podróżnikom w znanych kurortach.

Rodzinne zabawy, czyli w co się bawić?

Wakacje rodzinne mają służyć nie tylko dobrej zabawie, ale i zacieśnianiu więzi. Wspólna zabawa rodziców z dziećmi staje się zatem bardzo ważną sprawą, o którą również warto w porę zadbać. Choć rodzicom nieraz brak pomysłów, wspólne spędzanie czasu w ciekawy sposób wcale nie musi być trudnym zadaniem. Ci, którzy spędzają wakacje nad morzem z dzieckiem mogą wykorzystać wiele prostych zabawek, by zagwarantować maluchowi moc atrakcji. Lepienie zamków z piasku, wspólne zbieranie muszelek i tworzenie z nich własnej biżuterii oraz wspólne pluskanie się w morskiej wodzie to najprostsze sposoby na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Coraz szersze oferty hotelarzy oraz moc atrakcji tworzonych z myślą o najmłodszych turystach może pomóc rodzicom chcącym spędzić wspaniałe wakacje z dzieckiem. Takie biura podróży, jak Świat Wypoczynku, to kolejni sojusznicy turystycznych rodzin. Dzięki ich doświadczeniu i sprawdzonej ofercie każda rodzina może znaleźć dla siebie wiele inspiracji, dzięki którym rodzinne wczasy staną się niezwykłą przygodą i dla dużych, i dla małych.

red. tatawtarapatach / fot. źródło: publicdomainpictures.net; Petr Kratochvil