Jakie buty do garnituru?

Choć istnieją mężczyźni, którzy zakładają garnitury chętnie nawet poza pracą, stanowią oni stosunkowo niewielką grupę. Powiedzmy to wprost: większość facetów eleganckich strojów unika jak ognia, stąd też wynika ich niewiedza: w jaki sposób powinni właściwie dobierać dodatki do takiego stroju. O czym powinni więc pamiętać panowie zakładający garnitury wyłącznie od święta?

Najważniejsze zasady 

Panowie kochający zazwyczaj luźny i sportowy styl, w garnitury wbijają się niechętnie. O ile sam wybór garniturów, krawatów i koszul nie sprawia im większych problemów, to sytuacja komplikuje się w przypadku butów. To właśnie obuwie najczęściej zdradza tych panów, którzy garnitury zakładają rzadko

O czym musisz pamiętać podczas zakupu butów do garnituru? Wbrew pozorom fason nie jest tu najważniejszy. Buty z zaokrąglonym lub kwadratowym czubkiem mogą się prezentować równie atrakcyjnie, jak te spiczaste. Wsuwane lub wiązane – tu również panowie mogą dostosować się przede wszystkim do swych osobistych preferencji. Najważniejszą i najbardziej problematyczną kwestią w modzie męskiej okazuje się jednak… kolor. To właśnie w tej dziedzinie panowie popełniają najwięcej błędów.

 Mężczyzna a kolory 

Czarny garnitur i czarne obuwie – oto najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak wolisz kolorystyczną różnorodność, możesz uniknąć modowych wpadek stosując się do kilku prostych reguł. Do modnych garniturów w różnych odcieniach szarości doskonale pasują buty czarne lub brązowe. Odważniejsi panowie śmiało mogą do nich założyć obuwie w bardziej wyrazistych barwach, jak bordowy czy czerwony. Buty utrzymane w takiej kolorystyce świetnie sprawdza się również w duecie z granatowym strojem. Warto jednak pamiętać, że zarówno bordowe, jak i czerwone buty są kojarzone z luzem, zatem w przypadku bardziej oficjalnych spotkań lepiej z nich zrezygnować. Poważnym błędem może okazać się również założenie czarnych butów do garnituru brązowego. Ten kolor, pozornie uniwersalny, w istocie prezentuje się dobrze tylko z obuwiem brązowym lub bordowym.

Wygoda i elegancja – idealne połączenie

Idealne buty to nie tylko buty dopasowane do samego garnituru, ale jednocześnie elegancjue i wygodne. Coraz szerszy asortyment sklepów obuwniczych znacznie ułatwia panom dokonanie zakupu. Takie obuwie znajdziesz teraz również na www.zalando.pl, który jest cennym sojusznikiem nie tylko kobiet, ale i chcących nadążać za modą panów. Szeroki asortyment obuwia męskiego pozwala każdemu mężczyźnie na znalezienie butów nie tylko wygodnych, ale i wspaniale prezentujących się w połączeniu z garniturem.  Tradycyjne, wsuwane półbuty, eleganckie mokasyny z brązowej lub czarnej skóry lub kolekcje stworzone z myślą o spotkaniach biznesowych – oto najciekawsze propozycje, które pozwolą każdemu mężczyźnie na stworzenie eleganckiego i wygodnego jednocześnie stroju.

fot. źródło: www.zalando.pl / red. tatawtarapatach.com