Jeden klucz, wiele możliwości – jak ułatwić życie domownikom, a utrudnić złodziejom?

Każdy z nas na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swojej rodziny. Śledzimy nowinki technologiczne, poszukując coraz to skuteczniejszych rozwiązań. Na dobrą sprawę powinniśmy przekształcić nasz dom w twierdzę, a zamiast psa na podwórku trzymać smoka ziejącego ogniem. Czy istnieją realne sposoby na ochronę naszych najbliższych?

Złodzieje mają swoje sposoby, aby bezproblemowo włamać się do naszego mieszkania. Wraz z postępem technologii doskonalą swoje techniki i praktycznie nic nie jest w stanie ich powstrzymać. Przerażającym jest fakt, że stajemy się właściwie bezsilni.

Kraty, alarmy, zasuwki, groźny pies…

Czy satysfakcjonuje cię myśl, że twój dom, zamiast być miejscem przyjaznym dla całej rodziny powoli przeobraża się w więzienie? Czy przeszłoby ci przez myśl, że złodziej jest zawsze jeden krok przed tobą? Dorobienie zwykłego klucza to dla nich drobnostka, lecz zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku na przykład innowacyjnego systemu master key.

Komfort i bezpieczeństwo

O ile łatwiejsze byłoby życie, gdy zamiast pęku kluczy miało się możliwość używania tylko jednego? System klucza generalnego to nic innego, jakjeden element pasujący do wszystkich zamków.Zastosowane specjalne wkładki assa iodpowiadające im klucze zapewniają bezpieczeństwo i kontrolę nad dostępem domowników do poszczególnych pomieszczeń. W ten sposób dziecko nie będzie miało dostępu do np. garażu czy kotłowni, bo nie ma takiej potrzeby, lecz ty posiadając klucz generalny, bezproblemowo otworzysz wszystkie zamki znajdujące się w systemie. Dodatkowo w przypadku zgubienia klucza przez któregokolwiek z domowników wystarczy jedynie przekodować system lub niektóre z jego elementów, zamiast wymieniać zamki. Dorobienie klucza systemowego możliwe jest jedynie według karty kodowej i po uprzednim potwierdzeniu zamówienia przez właściciela lub osoby zarządzającej.

Czy stać mnie na takie luksusowe rozwiązanie?

Przeanalizujmy to. Tanie zamki są niestety nieodporne na działania złodziei, a ich klucze są najczęściej mało precyzyjne. Najprawdopodobniej więc rozpatrzysz zamki bezpieczne i atestowane, które nie należą do najtańszych. W tych okolicznościach cena master key nie jest wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę komfort i pewność, jakie nam oferuje. Oferta jednego z producentów znajduje się na stronie www.jeden-klucz.pl.

red.tatawtarapatach.com /źródło zdj.