Kiedy troje to już tłok …

Wasze wychuchane, najukochańsze dziecię w końcu zasnęło. Mama pada na łóżko bez sił właśnie wtedy, kiedy Ty miałbyś ochotę okazać jej trochę czułości i wykorzystać miło czas sam na sam. Gramolisz się więc do łóżka i… STOP. Praktycznie w stu procentach ta historia skończyłaby się Twoim spaniem na kanapie. – Ale jak? Dlaczego?

Zdziwiony? Drogi tato, musisz wiedzieć i zapamiętać na raz na zawsze, że kobieta po porodzie i w pierwszych miesiącach życia waszej pociechy, choć nie wiem jak bardzo byś jej pomagał, często będzie zmęczona, śpiąca, obolała i rozdrażniona. Po narodzinach dziecka Wasze nawyki się zmienią, co więc zrobić, aby ponownie zacieśnić więzi między sobą i przekonać Ją, że szczęśliwa rodzina to też spełnione małżeństwo?

Powinieneś pamiętać o tym, że odkąd na świat przyszło maleństwo, aby zachęcić żonę do siebie będziesz musiał się starać bardziej niż dotąd. Słowo „spontaniczny sex” w tym okresie możesz wykreślić ze swojego słownika, bo nawet ulubiona pościel wydaje się szeleścić jak jednorazówka na wietrze. Pierwsza podstawowa zasada – pomóc żonie w ciągu dnia bardziej niż zawsze. Zacznij od przygotowania dla niej śniadania, idź z maluszkiem na długi spacer- niech mamusia się wyśpi i wypocznie. Zaskocz ją kwiatami, bo na pewno dawno ich nie dostała, zrób gorącą kąpiel z mnóstwem piany i zapachowych świec, ale przede wszystkim OKAZUJ JEJ UCZUCIA! Oboje dobrze wiecie, że opieka nad dzieckiem nie zawsze jest łatwa i przyjemna, tym bardziej kobieta potrzebuje Twojego wsparcia i miłości. Dlatego musicie pamiętać o tym, że łącząc siły zdziałacie więcej.

Przytulaj, całuj, ściskaj, praw komplementy, przytulaj, całuj…. Ona musi czuć się doceniona.

Musi czuć, że teraz jest nadal Twoją Kobietą – nie tylko matką.

Daj jej odczuć, że może wypłakać się na Twoim ramieniu, że ma w domu mężczyznę, który pomoże jej w każdej trudnej chwili, że nigdy nie zostanie sama i zawsze otrzyma od Ciebie wsparcie. Dopiero z tą wiedzą, bardzo delikatnie i najmilej jak potrafisz, cichutko żeby nie obudzić dziecka, bezszelestnie połóż się do łóżka, zgaś światło i …

red. MG