Kobieta spod ciemnej gwiazdy – 10 typów kobiet, których lepiej unikać

Raz je kochamy, raz mamy ich dosyć. Kobiety. Świat byłby bez nich szary ponieważ to one najlepiej dodają mu kolorów. Nie zawsze jednak urozmaicają nam naszą szarą codzienność w sposób, którego byśmy oczekiwali. Sprawdź, które typy wymagać będą od Ciebie szczególnej wytrwałości…

Kanapowy Sherlock

Ten typ wszędzie wywęszy kłamstwo. Nawet, a być może szczególnie tam gdzie go nie ma. Każde pytanie będzie przesłuchaniem, z którego wyciągnięte zostaną wnioski. Rozmowa z tą kobietą to już nie tylko rozmowa. Uważaj, po kilku zdaniach stworzy Ci Twój własny portret psychologiczny, opowie Ci o tym co robiłeś wczoraj, o czym teraz myślisz i dlaczego źle, że akurat nie o niej! Na pewno planujesz zdradę, nawet wtedy kiedy po prostu zawieszasz się na żółtym świetle i nie słuchasz jej … po prostu ze zmęczenia. Spróbuj nosić zbyt często przy sobie komórkę, lub mieć hasło w laptopie. Wtedy zdrada jest pewna! Najszczersza rozmowa nie pomoże w rozwiązaniu jej problemu ponieważ tkwi on w jej głowie i wyobraźni.

Wybrany – zaklepany!

Ta panna żyje zdaniem innych. Szuka męża i jest to jej życiowy cel. Każdą potencjalną koleżankę przetestuje wg. 10 punktów potencjalnego zagrożenia dla Waszego związku. Jedyne do czego dąży to zaręczyny, a potem… konieczna będzie zmiana statusu na facebooku. Wszyscy musza wiedzieć, że jesteś już "zaklepany".

Plotka – klotka intrygantka

Ten typ to prawdziwe biuro informacji prasowej o otaczających ją ludziach. Wie o wszystkich wszystko, dla każdego jest przemiła ponieważ każdego traktuje jak potencjalnego informatora. Od każdego wyciągnąć może przydatne dla kogoś informacjewięc nie pali za sobą mostów.  Zebrane o wszystkich informacje gromadzi na dyskietkach w tajnym bunkrze pod swoim domem. Z tą Panią porozmawiasz wyłącznie o sprawach osób, których zupełnie nie znasz, lub które Cię nie obchodzą. Dowiesz się o rozwodzie i jego przyczynie znajomej ze studiów, o tym, że inna nie może lub nie chce mieć dzieci, o tym, że tamten wziął rozwód ze swoim mężem (tak, bo on miał męża – nie wiedziałeś?!)… Plotki to jej chleb powszedni. Ignoruj ją może sobie pójdzie. Możesz też zrobić eksperyment. Puść w obieg fałszywą plotkę na swój temat i włącz stoper. Ciekawe jak szybko dotrze na koniec miasta.

Wieczna "córeczka tatusia" / "córeczka mamusi"

Tupie nogą przy byle okazji, złości się, obraża, bo przecież … jest księżniczką. Jeśli ją kochasz to zrobisz to dla niej tu i teraz. Powiesz to co chce usłyszeć w tym momencie, dokładnie w takich słowach, w jakich tego oczekuje. Ten typ panicznie boi się samotności. Występuje w dwóch odmianach. Pierwsza z nich będzie po Tobie "jeździć" w każdej możliwej sytuacji, a w chwilach dobroci (w tych, w których uzna, że przeholowała) będzie dla Ciebie nieziemsko miła. Druga zrywa z każdym kawalerem, który nie spełni jej oczekiwań.  Po wielu latach zerwań i zawodów miłosnych ląduje z powrotem u rodziców, lub przybiera pozę niedostępnej singielki z wyboru.

Nick: bizneswoman

Pasmo nieustających sukcesów to coś o czym dowiesz się z kilku źródeł: jej wypasionej szafy, facebooka dokumentującego korposukcesy, modnego instagrama. Nie chodzi tu o typ ambitnej dziewczyny wspinającej się wytrwale po szczeblach do osiągnięcia wymarzonego celu / stanowiska. Mowa tu o dziewczynie bez zatrudnienia żyjącej często na garnuszku rodziców, lub faceta, która tworzy wokół siebie iluzję zawodowego powodzenia. Zawsze spotkasz ją w przelocie, z telefonem przy uchu i (jaka szkoda) akurat nie ma czasu. Tak naprawdę większość dnia spędza na kreowaniu swojego wizerunku. Sprytna, aczkolwiek wyrachowana babka, w końcu "jak Cię widzą, tak Cię piszą"… 

Królowa doła

Smutny przypadek osoby, która nie potrafi wyjść z dołka. Jednak zamiast pomocy szukać u psychologa, ubzdurała sobie, że to właśnie Ty będziesz jej lekarstwem na nieszczęścia. Dlatego świat wali się na głowę, kiedy nagle znikasz z pola widzenia. W jej życiu nie dzieje się nic złego, lub wszystko co złe minęło, ale katastrofa trwa, show must go on, a ty będziesz jej Jackiem z "Titanica", który pocieszy ją, dostarczy burzliwego romansu, na chwilę wzniesie ponad to całe ziemskie nieszczęście by potem … cóż … epicko pójść na dno tak by dama mogła aktorsko ronić łzy niekrytej rozpaczy.

Pasożyt

Nie pracuje, nawet nie próbuje zarobić na siebie, bo … nie. Pasuje jej taki układ, w którym to ty zarabiasz na Was dwojga. W tym temacie nie ma chyba nic do dodania. W tym związku jedno będzie proste! By poprawić jej humor zabierz ją na zakupy!

 

red. tatawtarapatach / źródło fot. publicdomainpictures.net