Max i Ruby – bajka dla najmłodszych oraz zabawna historia pewnego rodzeństwa

Nick Junior, zaraz po „Śladem Blue” i „Wspaniałych zwierzakach”, proponuje najmłodszym kolejną zabawną bajkę, która przyciągnie także uwagę rodziców. Zapadająca w pamięć historia o dwóch króliczkach – Maxie i Ruby, którzy są rodzeństwem, to seria krótkich epizodów, które niemal każdy rodzic kojarzy z wychowywania swojego dziecka. 

 

Max i Ruby bowiem choć są małymi króliczkami do złudzenia przypominają ludzi. Niesforny Max, młodszy brat Ruby kopiuje niemal idealnie zachowania, które zaobserwować możemy u rocznego i dwuletniego dziecka. Ruby – jego starsza i pomocna siostra to wzór do naśladowania dla starszego rodzeństwa oraz podpowiedź jak radzić sobie z niesfornym maluchem.

Bajka dostarcza nie tylko wielu pomysłów na wspólne zabawy – Max i Ruby bowiem bawią się w pieczenie ciasta, sprzedawanie orzeźwiającej lemoniady, ciasta z robakami, organizowanie przyjęcia urodzinowego dla babci, czy tworzenie klubów, których członkami są wszystkie lalki i roboty, jakie rodzeństwo posiada w swoim pokoju.

Uczy też dzieci jak żyć ze sobą w zgodzie, jak należy postępować w konkretnych sytuacjach, a jakich zachowań unikać.

Max & Ruby

Główni bohaterowie nawet przez swoją mimikę podpowiedzą maluchowi co dobre, a co złe, co odpowiednie, lub co może skończyć się niefortunnym wypadkiem. Po króliczkach doskonale widać jakie emocje towarzyszą im w danej chwili: zniecierpliwienie, zirytowanie, zadowolenie, rozmarzenie, złość, radość i wiele wiele innych …

Bajka uczy małych jak być uczynnym, opiekuńczym i pomysłowym. Dużym natomiast podpowiada jak pomóc rodzeństwu wzajemnie się poznawać.

red. DRG