Męski problem – faceci też walczą z siwizną!

Utarło się, że staranne dbanie o wygląd to wyłącznie domena kobiet. Wiele osób wciąż uważa, że pewnych rzeczy mężczyznom robić zwyczajnie nie wypada. Opinia ta jest dla mężczyzn niezwykle krzywdząca i na wielu z nich wymusza wstyd i konieczność ukrywania się.

Dlaczego nie wolno?

Kobiety bez mrugnięcia okiem i bez słuchania ani słów krytyki farbują włosy na przeróżne kolory, a w pewnym wieku także po to, aby ukryć siwe włosy, niechybnie świadczące o upływającym czasie. I wcale tej siwizny nie musi ukrywać jedynie pani po 50 roku życia. Siwizna wśród młodych ludzi jest faktem i może dopaść każdego, kobietę lub mężczyznę, jeszcze przed trzydziestką.

Dlaczego więc miałoby być czymś niewłaściwym, jeśli młody mężczyzna nie ma ochoty nosić na głowie siwych włosów? Nie każdy mając lat dwadzieścia kilka chce dodawać sobie powagi i wyglądać nobliwie. Nie musi to być także jedyny powód i tak naprawdę, bez względu na przyczyny, nikt nie ma prawa odbierać mężczyznom przywileju do takiego postępowania, Wszyscy chcą czuć się dobrze we własnej skórze.

Naprzeciw potrzebom

Koncerny kosmetyczne zauważyły tę potrzebę i w ich ofertach pojawiła się farba do włosów bez amoniaku przeznaczona specjalnie dla mężczyzn. Ma ją w swojej ofercie między innymi firma L’Oreal. I choć na pierwszy rzut oka może wydawać się taka same jak te dla kobiet, to jednak może zmniejszać ryzyko powstania niepożądanych refleksów, które będą wyglądały fatalnie i nienaturalnie na męskiej głowie. Jeśli nie chcecie, panowie, ryzykować – lepiej udać się do fryzjera na profesjonalną koloryzację.

Dla kaprysu też można

Siwizna siwizną, ale dla zwykłego kaprysu też można zmienić kolor włosów. Jest to coraz popularniejsze u młodych mężczyzn i nie chodzi tylko o szalone, neonowe kolory. Zmiana odcienia włosów, pasemka i tym podobne zabiegi także u panów mogą zdziałać cuda, a pragnienie zmian wcale nie musi być utożsamiane z orientacją seksualną. Prawdziwy mężczyzna nie musi być od razu zaniedbanym neandertalczykiem. Można dbać o siebie i nic nie stracić ze swojej męskości. Wszystko zależy od Was, drodzy panowie.

fot. źródło: pixabay.com; stux / red. tatawtarapatach