TESTOWNIA: Modne wielofunkcyjne plecaki szkolne

Nowoczesna szkoła nie tylko pochłania znacznie więcej czasu, ale również jest bardziej zróżnicowana i obudowana zajęciami dodatkowymi. Praca zawodowa rodziców także nie sprzyja szybkiemu powrotowi do domu, a konieczność spędzania czasu w świetlicy wiąże się z odpowiednim wyposażeniem dziecka. Im więcej rzeczy ze sobą zabiera, tym bardziej funkcjonalny musi być jego plecak, a to z kolei oznacza zarówno przemyślane wnętrze, jak i różne dodatkowe rozwiązania praktyczne. Pozwalają one na odseparowanie kanapek, napoju czy owoców od podręczników i często przesiąkniętego potem kostiumu gimnastycznego. Umożliwiają też znacznie szybsze dotarcie do tych rzeczy, których dziecko potrzebuje.

Organizacja wnętrza

Plecaki wielofunkcyjne przede wszystkim powinny mieć dobrze zaplanowane wnętrze. Innego podejścia będzie wymagał tornister dla pierwszaka, inny układ potrzebny jest trzecioklasiście a jeszcze inny uczniowi gimnazjum.

 detail9

Wśród rozwiązań dla najmłodszych dominują ciekawe rozwiązania praktyczne:

  • jedna komora tornistra ułatwia zapakowanie wszystkich rzeczy bez konieczności poszukiwania piórnika, zeszytu czy pudełka kredek.
  • plecaki wyposażone są w długie suwaki po odpięciu pozwalające na rozłożenie obu części na płasko. Aby zapobiec samoistnemu rozkładaniu we wnętrzu wszywana jest specjalna wkładka z zatrzaskami, utrzymująca plecak w pozycji pół otwartej, jak w modeluNUN 211.
  • w modelach plecaków dla starszych uczniów możliwość wyjęcia usztywnienia pleców pozwala na umieszczenie w komorze niewielkiego notebooka lub sztywnej teczki na prace.
  • wewnętrzne kieszenie plecaków lub tornistrów są tak zaprojektowane, aby zmieściły się w nich różne przydatne akcesoria i pomoce edukacyjne. Znajdzie się miejsce zarówno na piórnik, jak i na butelkę z napojem.
  • we wnętrzu zainstalowane są różnego typu rozwiązania, pozwalające na przenoszenie bezpieczne drobnych rzeczy. Przykładem jest miękka, wyściełana kieszeń na telefon komórkowy, albo karabińczyk do przypięcia kluczy, jak w modeluCHI 696.

Akcesoria zewnętrzne

Zawartość plecaka powinna być dostępna w klasie, podczas lekcji, jednak do szkoły uczeń zabiera także wiele innych rzeczy, które są mu potrzebne podczas przerwy, w szatni czy na zajęciach gimnastycznych.

 detail15

Nowoczesne wielofunkcyjne plecaki szkolneposiadają wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym dostęp do butelki z napojem nie wymaga kilkuminutowego zmagania z zawartością. Wśród ciekawszych rozwiązań można wyróżnić:

  • zewnętrzną kieszonkę zamontowaną w szelce, przeznaczoną do przenoszenia odtwarzacza muzyki. Kieszonka posiada wyjście na słuchawki, jak w modelu HIT 148.
  • praktyczne zaczepy umożliwiające przywieszenie worka z obuwiem lub kostiumem do ćwiczeń.
  • siatkowe kieszenie na butelkę z napojem, w przypadku plecaków dla starszej młodzieży dodatkowo wyposażoną w pasek stabilizujący pozwalający na przenoszenie butelki o pojemności 1,5 l.
  • uchwyty do przenoszenia w ręku i do zawieszania plecaka na haku ławki szkolnej, jak w modelu CHI 705.
  • Proponowane rozwiązania i wiele innych praktycznych pomysłów można znaleźć w każdym modelu plecaka szkolnego Topgal. Zależnie od przeznaczenia dla ucznia w pierwszej klasie czy gimnazjalisty dobór równych pomysłów jest zróżnicowany i starannie dopasowany do potrzeb dziecka.