Niecodzienna promocja szkoły [FILM]

Niektórzy w pierwszy dzień wiosny „zwiewają” ze szkoły. Inni chowają się pod ławką udając nieobecnych. Ci licealiści pokazali klasę i wiosnę świętują w niebanalny sposób  Razem z panią dyrektor, wszystkimi nauczycielami, paniami kucharkami, siostrą i księdzem tanecznym krokiem realizują swoją wersję popularnego „Happy” Pharella Pharrella Williamsa.

Skąd pomysł na nakręcenie filmiku? – Chcieliśmy inaczej zrobić film promocyjny… na jego pomysł wpadła pani Sonia Pawłowska-Kacała z nauczycielką biologii, p. Sylwią Ruszkiewicz. Klip nakręcany był w sobotę, 25 marca ( mimo wolnego dnia przyszliśmy do szkoły i byliśmy HAPPY ), potem część scen zostało nagranych w tygodniu. Z namówieniem nauczycieli do udziału w nagraniu nie było problemu. Jako opiekun SU wiem, że są oni otwarci na takie inicjatywy. W tym roku szkolnym, z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy wystawę zdjęć profesorów z okresu dzieciństwa, rok wcześniej była wystawa portretów nauczycieli. W naszej szkole kadra lubi i potrafi się bawić, widać to też na studniówkach, na których tańczymy razem z uczniami. – opowiada nauczycielka języka angielskiego Magdalena Przygocka – Wypych z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach.

Jako absolwentka szkoły, którą możecie obejrzeć w pomysłowym klipie, mogę tylko potwierdzić, że przy odrobinie szaleństwa wcale nie trzeba rezygnować z nauki. Szkołę oprócz kreatywności w metodach celebrowania szczególnych okazji, charakteryzuje też wysoki poziom nauczania. Pozostaje tylko brać przykład!

odwiedź stronę liceum

red. DRG