Owocowa paella – szybki obiad, plus zmiana perspektywy!

Przepis na zmianę perspektywy to cykl 10 artykułów z przepisem kulinarnym (smakowitym i prostym – idealnym do wypróbowania dla początkującego kucharza, który chce zaskoczyć czymś zdrowym i słodkim swoją partnerkę czy dziecko) wraz z dziesięciominutowym ćwiczeniem ‘do przemyślenia’ przez samego tatę. Instrukcja użycia: wejdź do kuchni, zacznij gotować i pomyśl, jak odpowiesz na zaproponowane pytania. Konkretne korzyści: aromaty w kuchni, jedzenie na talerzu i spojrzenia na codzienne zmiany z innej perspektywy. Rada przed rozpoczęciem: autorki tego cyklu do wszystkiego dodają mascarpone.

One to lubią – ty nie musisz!

przepis nazmpers

 Owocowa paella – szybki i smaczny obiad na słodko

Czego potrzebujesz?

2 torebki ryżu (najlepiej brązowego), 3/4 szklanki kaszy jaglanej, różne owoce pokrojone w drobne kawałki (mogą być mrożonki – co najmniej 1 paczka), przyprawy do słodkich potraw np. cynamon, surowe owoce do dodania np. gruszki, wiórki kokosowe, łyżka płatków owsianych, miód (opcjonalnie)

Co z tym zrobić?

  1. Gotujemy ryż i kaszę w dwóch oddzielnych garnkach.
  2. W trzecim, największym garnku podgrzewamy owoce z cynamonem (aż puszczą sok). Dodajemy wiórki kokosowe i łyżkę miodu.
  3. Mieszamy owoce z ryżem i kaszą. Dodajemy surowe owoce i posypujemy płatkami owsianymi. Świetnie też smakuje z żurawiną.

page

cvxzcvzxcvz

Lubisz swoją pracę? To, że wychodzisz z domu, idziesz na spotkanie z kolegami, jesteś aktywny?

A teraz pomyśl, że w bardzo krótkim czasie wszystko się zmienia i tracisz całą rutynę dnia. Każdą życiową aktywność np. to, o której godzinie wstajesz, jesz obiad, czy idziesz na wieczorne spotkanie ze znajomymi – wszystko to budujesz od nowa i prawie nic nie wyznacza Ci ram, za to wszyscy wyobrażają sobie Twój dzień jak wolny dzień urlopowy.

O której godzinie wstajesz? Jak wygląda Twój dzień? Jak reagujesz na wieczorne zaproszenie ‘na piwo’ od znajomych, skoro wiesz, że szybko się męczysz i nie możesz napić się łyka alkoholu?

Smacznego myślenia i gotowania życzy

ZM_watermark