Podpłomyki, czyli ‘flat bread’

Przepis na zmianę perspektywy to cykl 10 artykułów z przepisem kulinarnym (smakowitym i prostym – idealnym do wypróbowania dla początkującego kucharza, który chce zaskoczyć czymś zdrowym i słodkim swoją partnerkę czy dziecko) wraz z dziesięciominutowym ćwiczeniem ‘do przemyślenia’ przez samego tatę. Instrukcja użycia: wejdź do kuchni, zacznij gotować i pomyśl, jak odpowiesz na zaproponowane pytania. Konkretne korzyści: aromaty w kuchni, jedzenie na talerzu i spojrzenia na codzienne zmiany z innej perspektywy. Rada przed rozpoczęciem: autorki tego cyklu do wszystkiego dodają mascarpone.

One to lubią – ty nie musisz!

przepis nazmpers

Podpłomyki, czyli „flat bread”

Spód: (składniki na 2 spore placki) 2 szklanki mąki, łyżka suszonych drożdży (w ostateczności mogą być ‘instant’), 1,5 szklanki wody, 2 łyżki oliwy

Góra: Ciasto podpłomykowe jest bardzo podobne do ciasta do pizzy, jednak nie tak pulchne i wyrośnięte, a bardziej chlebkowate (nie jak w pizzy typu  amerykańskiego tylko włoskiego). Na ciasto kładziemy ulubione składniki pamiętając, żeby tworzyć mieszanki smakowe. Ja polecam sos musztardowo-jogurtowy (2 łyżki  jogurtu naturalnego wymieszaj z 2 łyżkami musztardy francuskiej) + łosoś wędzony + cukinia + pieprz cytrynowy.

To tak jak z rzeczą, na którą wcześniej nie miało się czasu – daj sobie czas na eksperymentowanie. Nie musi wyjść za pierwszym razem .

cats3

cvxzcvzxcvz

Rzecz, na którą wcześniej nie miało się czasu

Często kobieta, która ‘siedzi w domu z dzieckiem’ ma obawę, że nie rozwija się zawodowo. Jest na to bardzo proste rozwiązanie – podsuń jej listę rzeczy, o których zawsze mówiła, że chciała zrobić, ale nie miała czasu zacząć.

Fotografia? Język hiszpański? Przeczytanie tej wielkiej książki, która stoi na półce? Blog? Szydełkowanie? Prawo jazdy? Obsługa jakiegoś programu komputerowego np. graficznego? Wybierzcie wspólnie jeden duży cel, ustalcie czas jego realizacji, żeby Twoja partnerka mogła powiedzieć : „od kiedy pojawiły się dzieci, uczę się czegoś nowego”.

Przy dzieciach wygospodarowanie nawet chwili czasu wolnego nie jest proste. I tu wkracza do gry tata, który wspiera mamę, motywuje i przejmuje obowiązki nad dzieckiem, kiedy mama przechodzi przez kolejną internetową lekcję hiszpańskiego na drodze do ustalonego wspólnie celu.

Smacznego myślenia i gotowania życzy 

 ZM_watermark