PODRÓŻE: Teneryfa – raj dla taty, raj dla dziecka

Masz zaplanować rodzinne wakacje w taki sposób, by dorośli mogli dobrze wypocząć, a dzieci – spędzić czas w atrakcyjny sposób? Jeśli planowanie rodzinnych wakacji spadło na twoje barki, możesz postawić na sprawdzony kierunek wyjazdów z dziećmi. Jest nim Teneryfa – największa ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, która może się pochwalić licznymi atrakcjami i dla dorosłych, i dla dzieci. 

Być może przerazi cię odległość i fakt, że choć Wyspy Kanaryjskie są częścią Europy, by dostać się na nie, trzeba pokonać około 1000 km. Doskonałe połączenia lotnicze sprawiają jednak, że na archipelag ten można się dostać bez problemów. Choć wyspy leżą tak daleko od Polski, ich klimat nie wpłynie na stan zdrowia oraz na formę twojego dziecka.

Nie bez powodu przecież Wyspy Kanaryjskie uznano za „krainę wiecznej wiosny”. Dodatkowym sojusznikiem dla tych, którzy na wyspy wybierają się z dziećmi, są liczne hotele oraz doskonale zagospodarowane ośrodki turystyczne. Ich największą liczbą może się oczywiście pochwalić Teneryfa. Dzięki Rainbow Tours wypoczynek z dziećmi na tej wyspie będzie jeszcze lepszy, a to za sprawą animatorów, którzy zapewnią maluchom w razie konieczności moc dobrej zabawy. Na Teneryfie czeka jednak tak wiele atrakcji dla najmłodszych, że na zabawy z animatorem i tak pewnie zabraknie czasu.

Jakie atrakcje czekają na Teneryfie na najmłodszych turystów?

  • Hotele z polskimi animacjami,
  • place zabaw,
  • baseny,
  • piękne plaże.

To tylko niektóre udogodnienia, z których można skorzystać w wielu ośrodkach turystycznych na Teneryfie. Atrakcji jest tu jednak znacznie więcej. W tutejszych parkach wodnych rodzice oraz dzieci mogą przeżyć wyjątkową przygodę i spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie. Dla małych przyrodników wielką atrakcją będzie wędrówka Szlakiem Zmysłów przez najsłynniejszy laurowy las na świecie. Piramidy w Guimar i stworzony tu park etnograficzny są kolejnymi miejscami, w których tata i jego pociecha mogą przeżyć wspaniałą przygodę. Wizyta w Jaskini Wiatru lub zdobywanie szczytu wulkanu Teide to kolejne propozycje dla całej rodziny. Z myślą o dziecku warto też odwiedzić Loro Park – najsłynniejsze ZOO na wyspie. Rejsy katamaranami lub pirackimi statkami są z kolei propozycjami dla tych rodzin, którym marzy się wspaniała przygoda na wodzie. Wśród atrakcji, które wiążą się z wodą, na Teneryfie popularne staje się też wędkarstwo familijne – idealna forma spędzenia czasu dla tych ojców, którzy szukają sposobu na nawiązanie lepszego kontaktu z dorastającym synem.

Dla rodziców, którzy chcą zaplanować doskonałe wakacje dla swego dziecka, takie miejsca, jak Teneryfa, stają się spełnieniem marzeń. Bezpieczeństwo i wygoda, korzystny klimat oraz moc atrakcji – oto czynniki, dzięki którym rodzinny wyjazd z dzieckiem z pewnością będzie wyjazdem udanym.

red. tatawtarapatach