Przepis na wody smakowe i inne drobne przyjemności!

Przepis na zmianę perspektywy to cykl 10 artykułów z przepisem kulinarnym (smakowitym i prostym – idealnym do wypróbowania dla początkującego kucharza, który chce zaskoczyć czymś zdrowym i słodkim swoją partnerkę czy dziecko) wraz z dziesięciominutowym ćwiczeniem ‘do przemyślenia’ przez samego tatę. Instrukcja użycia: wejdź do kuchni, zacznij gotować i pomyśl, jak odpowiesz na zaproponowane pytania. Konkretne korzyści: aromaty w kuchni, jedzenie na talerzu i spojrzenia na codzienne zmiany z innej perspektywy. Rada przed rozpoczęciem: autorki tego cyklu do wszystkiego dodają mascarpone.

One to lubią – ty nie musisz!

przepis nazmpers

Wody smakowe z dodatkami

Do zwykłej wody mineralnej możesz dodać trochę smaku, schemat jest bardzo prosty:

Laska cynamonu + pomarańcza > woda o smaku świątecznym

Gałązka jałowca > woda o smaku lasu

Pomelo/ grejpfrut + laska wanilii > woda waniliowo-orzeźwiająca

Malina + mięta > owocowa nutka

 

IMG_7360

cvxzcvzxcvz

Drobne przyjemności

Pojawiło się dziecko, ale nie zapominajcie o sobie. Sprawiajcie sobie małe przyjemności i wykorzystujcie momenty, żeby zaskoczyć młodą mamę. Podejdź do swojej partnerki i zadaj jej proste pytanie: „Mam 15 minut przed wyjściem do pracy, co mogę zrobić, żeby sprawić Ci przyjemność”.

W kwadrans uwiniesz się z przygotowaniem śniadania, masażem pleców czy przygotowaniem wody smakowej (a każdy wie, że wody powinniśmy pić codziennie sporo  –  co najmniej 1,5 litra, a kobiety w ciąży i mamy tuż po porodzie nawet więcej, bo przecież piją dla zdrowia i urody oraz dla malucha). Propozycja niespodziewanej ‘małej przyjemności’ = bezcenna mina partnerki gwarantowana.

Więcej o znaczeniu ‘drobnych przyjemności i małych motywacji przeczytasz tutaj.

Smacznego myślenia i gotowania życzy 

 ZM_watermark