Randkujesz w sieci? Tego unikaj by nie trafić do SPAMU!

Jeśli randkujesz w sieci dobrze wiesz, że pewne wiadomości z domysłu trafiają do szufladki "spam". Dlaczego? Jest kilka dotąd nieskategoryzowanych zachowań, które po prostu … denerwują użytkowników starających się poznać drugą połówkę. Sytuacja z domysłu dla niektórych jest żenująca, a sposób poznawania drugiej osoby być może nie do końca wymarzony. Starając się zabłysnąć, a jednocześnie czując się anonimowymi w sieci robimy głupoty, przez które stracić możemy naprawdę świetne znajomości.

Czego unikać w randkowaniu w sieci? Co najbardziej denerwuje internetowych randkowiczów?

Na te pytanie odpowiedzą statystyki przedstawione przez portal Mydwoje.pl. Użytkownicy portalu podpowiadają, że warto zwrócić uwagą na dopasowanie osobowościowe, a nie powierzchowność i nie obiecywać sobie księcia na białym koniu, tudzież Julii Roberts – po prostu, by nie zostać rozczarowanym. To mocno podkreśla 9% kobiet i 12% mężczyzn. Około 3% Singli uważa również za denerwujące ocenianie ich przez obcą osobę przez pryzmat znaku zodiaku i odrzucanie z tego powodu szansy na satysfakcjonujący związek. 7% pań i 2% panów doradza również, by zbyt szybko nie łapać się na „czułe słówka” i obietnice oraz zachować rozsądek i nie podawać swoich danych kontaktowych obcym.

Użytkownicy doradzają również, by przestrzegać zasad netykiety i postawić na kulturalne zachowanie także w czasie randki online. 9% pań i 12% panów nie toleruje wulgarnych rozmówców, a 4% zapytanych nie ma ochoty na znajomość z osobąniecierpliwą lub natrętną. Poszukujących singli zniesmaczą również filmy i zdjęcia erotyczne, ukazujące nagość, którymi w sposób wątpliwy „reklamują się” niektórzy poszukujący miłości. 8% kobiet i 5% panów właśnie takich widoków nie życzy sobie najbardziej w momencie przeglądania ofert lub propozycji zapoznania. Kolejne 6% singielek i 5% singli nie uznaje flirtu na raz z kilkoma osobami – choćby dlatego, by nie pomylić imion i etapów zażyłości. Około 3% poszukujących nie odpowie na wiadomości zdawkowe, „oklepane” czy kopiowane. Od osoby zainteresowanej znajomością wymagają oni zdecydowanie chociaż marginalnego wysiłku, inwencji i indywidualnego podejścia.

Na co zwracać więc uwagę przy doborze kandydata do randki online?

Osoby reprezentujące podobne wartości, spostrzeganie świata, sposoby spędzania czasu, aktywności, a nawet nawyki kulinarne, mają szansę osiągnąć wysoki poziom satysfakcji, ponieważ teoretycznie łatwiej będzie o porozumienie i wspólne podejmowanie decyzji. Przemawia za tym wiele danych, chociażby to, że podobny poziom wykształcenia, status ekonomiczny, światopogląd, religijność, częściej są elementami łączącymi partnerów. To często pierwszy etap przyciągania, ponieważ podobieństwo w aspektach społecznych jest czytelnym znakiem rozpoznawczym, na ile mamy szansę stworzyć trwały związek (…) Dbajmy o podobieństwa, zgodności osobowości i cieszmy się z nich, ale też nie traktujmy ich, jako gwarancji satysfakcji. I jednocześnie miejmy trochę wyrozumiałości, co do inności, ponieważ życie i tak przyniesie zmiany i niespodzianki. I hasło do zapamiętania: podobieństwa w zasadach pierwszorzędowych, a różnice w sprawach drugorzędnych. – tłumaczy Ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński.

red. tatawtarapatach na podst. badań przeprowadzonych przez mydwoje.pl / źródło fot. pixabay.pl