PODRÓŻE: Śladami piratów – Wyspy Kanaryjskie dla łowców przygód!

Ten archipelag przyciąga miłośników przygód z całego świata. Dla tych panów, którzy chcą dzieciom zapewnić rewelacyjną zabawę, Wyspy Kanaryjskie są wymarzonym kierunkiem podróży. Na ich terenie wspaniała przygoda czeka na każdym kroku. Z jakich „męskich” atrakcji można tu skorzystać?

Spotkania z piratami

Męska przygoda czeka na tych wyspach niemal na każdym kroku, jednak największym zainteresowaniem cieszą się pirackie statki. Wycieczka takim okrętem jest wielką atrakcją dla kilkuletniego chłopca, jednak i dojrzałym mężczyznom może sprawić wiele radości. Z wycieczkowych rejsów takimi okrętami znana jest przede wszystkim Teneryfa – największa wyspa w archipelagu. Na wakacje z dzieckiem, dzięki Rainbow Tours, każdy może się tu wybrać bez problemów. Czy warto? Rejsy pirackie nie są tu jedyną atrakcją, z której można skorzystać w czasie rodzinnego wypoczynku. Gdzie jeszcze czeka „męska przygoda” i świetna zabawa?

Łowcy delfinów: odkrywanie podwodnego piękna

Niemal każdy kurort na Kanarach może się pochwalić ofertą takich wypraw, choć i tu prym wiedzie Teneryfa. Specjalne łodzie z przeszklonym dnem pozwalają odbyć ciekawą przygodę na morzu. Pozwalają też na podziwianie podwodnego świata, którego skarbem są nie tylko delfiny. By poznać wszystkie tajemnice ukryte pod wodą, można skorzystać z lekcji nurkowania. Dzięki nim każdy może zobaczyć, jakie niespodzianki czekają w morskich głębinach.

Wielka przygoda dla ojca i syna

Dla tych, którzy szukają męskich rozrywek na stałym lądzie, ciekawych atrakcji na Wyspach Kanaryjskich nie zabraknie. Wędrówki w wulkanicznej scenerii to jedna z ciekawszych możliwości. Teide oraz Park Narodowy Timanfaya to miejsca, które świetnie nadają się na wspólną wędrówkę. Wycieczki rowerowe oraz wyprawy terenowymi samochodami to kolejne propozycje, które zapewniają doskonałą zabawę. Nie brak też ofert, dzięki którym można przeżyć wyjątkową, podniebną przygodę. Paralotnie oraz loty widokowe małymi samolotami to kolejne formy aktywności, które i dla ojca, i dla syna, mogą okazać się najlepszym sposobem na spędzenie wspólnych wakacji w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

red. tatawtarapatach / źródło fot.: publicdomainpictures.net