„Śladem Blue” (Blue’s Clues)

Każdy zna opinię ekspertów w dyskusji nad tym, czy dziecko powinno oglądać bajki, czy nie. Każdy wie jednak także, że w życiu codziennym potrzebna jest chwila wytchnienia, w której na spokojnie można zająć się pracą, domowymi obowiązkami, lub po prostu naładować baterię do kolejnej, bardziej efektywnej zabawy z dzieckiem. Chwila ta nie musi być długa, nie powinna trwać też zbyt długo dla samego dziecka. Idealną bajką na taki moment okaże się amerykański serial „Śladem Blue”, który obejrzeć możecie na kanale Nick Junior.

Głównymi bohaterami serialu są: pocieszny Steve oraz jego niebieski piesek Blue, a także ich przyjaciele (sól, pieprz, papryka, szufladka, skrzynka na listy i wielu innych), którzy w każdym odcinku pomagają zabawnej parze rozwiązywać tajemnicze zagadki.

Krainy, do których wędrują, a także sam dom Steve’a pełne są kolorów i ciekawych dźwięków. Po drodze w swojej wędrówce bohaterowie zbierają wskazówki – ślady Blue, które notują w postaci prostych rysunków w „podręcznym notesie”.

steve-blues-cluesW trakcie dochodzenia uczą się nowych słów, śpiewają piosenki, które z pewnością zna na pamięć nie tylko każdy maluch, ale i jego rodzic, a także uczą się różnych ciekawych rzeczy – jak powstaje deszcz, jak zmienia się pogoda, jak wyglądają poszczególne zwierzęta, jakie odgłosy wydają i wiele, wiele innych, jak ugotować prostą potrawę …

Na koniec historii, Steve w porozumieniu z najmłodszymi widzami (między bohaterem, a dziećmi przed telewizorem trwa ciągła „dyskusja”) analizuje zebrane ślady i rozwiązuje tajemniczą zagadkę.

red. DRG