„Storm. Opowieść o odwadze”

Zdobywca nagrody Marcinka na 35. MFFMW Ale Kino!, „Storm. Opowieść o odwadze”  wkrótce pojawi się na ekranach. Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy, której kręte uliczki przypominają wnętrze Hogwartu. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata.

Kiedy ojciec Storma zostaje pojmany przez Inkwizycję, chłopiec w ostatniej chwili ucieka z drukarni, zabierając ze sobą matrycę z listem. Podczas ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, sprytną i rezolutną dziewczynę, która razem z nim wyrusza na ratunek uwięzionemu drukarzowi. Oboje nie spodziewają się, że ta przygoda na zawsze odmieni nie tylko ich życia, ale wpłynie też na losy całego miasta.

„Storm. Opowieść o odwadze” przenosi nas do burzliwych realiów początku XVI wieku, kiedy to Marcin Luter zapoczątkował reformację i doprowadził do gwałtownych przemian w Europie. Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na Festiwalu Kino Dzieci „Sekretów wojny”, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, której klimat młodszym widzom przypomni „Harry’ego Pottera”, a starszym – „Sherlocka Holmesa” Guy’a Ritchie’ego.

„Storm. Opowieść o odwadze" to znakomity film, który trzeba zobaczyć. 
Z tajemnicą, przygodą, dziecięcą przyjaźnią, i ucieczką przed niebezpieczeństwem, czyli wszystkim tym, co kochają w kinie i dzieci, 
i rodzice.
                                            Karolina Oponowicz (dziennikarka, pisarka)

Storm i Marieke – każdy reżyser filmowy marzy o takich bohaterach! Ich wspólne tropienie tajemnicy, wzajemne poznawanie się, ale też sprzeczki 
i chwile zabawy powodują, że ten film ogląda się jak doskonałe kino przygodowe i opowieść o przyjaźni z wielką historią w tle.
                   Maciej Jakubczyk (dyrektor Festiwalu Filmowego Kino Dzieci)