„Struś Oliwia” na Nick Jr

Oliwka jest strusiem mieszkającym wraz ze swoją rodziną w buszu. Nie jest to jednak taki struś, którego każdy z nas – rodziców zna z programów przyrodniczych. Życie Oliwki pełne jest niespodzianek, niesamowitych historii i przygód. 

Podczas gdy jej mama znosi duże jaja, brat grzebie w ziemi w poszukiwaniu rozmaitych pyszności, Oliwka chowa głowę głęboko w piasek wymyślając niestworzone historie i marząc o dalekich podróżach. Zaraz po tym, jak głowa Oliwki znajdzie się pod ziemią, mali telewidzowie przenoszą się do magicznej krainy przygód, której bohaterowie to często rysunkowe postaci będące wytworem oliwkowej wyobraźni.

Żądna przygód Oliwka, ratuje swoich przyjaciół z opresji wymyślając niekonwencjonalne rozwiązania z podbramkowych sytuacji.

Raz znajduje się w muzeum, raz w bibliotece – zdarzają się jednak i bardziej niebezpieczne miejsca, na przykład statek piratów, lub przestrzeń kosmiczna! Wynurzając łepek spod ziemi opowiada swoim rodzicom i bratu niestworzone historie. Jej tata powątpiewa w ich prawdziwość, podejrzewając, iż mała Oliwka „zbyt długo trzymała głowę pod ziemią”, a brat cicho śmieje się ze starszej siostry i jej fantazji.

Bajka zabawna i bardzo wciągająca. Obrazy przedstawiane w przygodach Oliwki nie są oczywiste i wymagają od dziecka chociaż minimalnego użycia wyobraźni. Nie każdy zwierzak wygląda tak jak w rzeczywistości, lub chociaż jak ten przedstawiany przez tradycyjne kreskówki. Bajka zachęca też maluchów do śmiałego fantazjowania o niestworzonych przygodach!

red. DRG