Stylowy i ponadczasowy „Baby Room”

O tym,  że dziecko potrzebuje swojego własnego miesjca w domu nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Niektórzy projektują jeszcze wtedy, kiedy maluch mieszka w brzuchu mamy, inni zaczynają myśleć nad organizacją dziecięcego kącika dopiero kilka lat po urodzeniu dziecka. Na początku wygodniej przecież jest mieć dziecko „przy sobie” na przykład w sypialni, w pokoju dziennym. Nie każdy jednak ma szczęście posiadać w mieszkaniu odrębne pomieszczenie, które można przeznaczyć na pokój dziecięcy. Zarówno ci pierwsi jak i drudzy muszą mimo wszystko stanąć przed wyborem – czy pokój, kąt dla malucha ma przypominać kolorową bajkową krainę, czy stylem komponować się z resztą mieszkania. 

Biele, beże …

Rodzice projektujący odrębne pomieszczenie, które wkrótce stanie się dziecięcym pokojem mają z tym mniejszy problem niż Ci, którzy kąt dla dziecka urządzają w pokoju głównym, bądź sypialni. Ostre kolory, bajkowe wzory nie zawsze pasują do wystroju mieszkania. Kupno nowego domu z większą ilością pokoi nie wchodzi w grę, a generalny remont wydaje się nadal zbyt drogi i męczący… Strzałem w dziesiątkę okażą się meble i dodatki w stonowanych barwach. Uniwersalne kształty oraz wzory niezależnie od upływu czasu, zmian mody, czy waszego gustu nigdy się nie znudzą. Dzięki nim mieszkanie wyda się bardziej przestronne, stylowe … co więcej – uniwersalne. Meble w stonowanych barwach pozwolą Wam na dobranie najrozmaitszych dodatków w rożnych wariantach kolorystycznych. Jeśli tworzycie pokój dla niemowlęcia potrzebujecie właściwie tylko łóżeczka, przewijaka i komody, w której zmieścicie ciuszki dziecka – także te, z których maluch będzie wyrastać.

Łóżeczko, czy coś innego?

Jeśli wielkość łóżeczka nie odpowiada gabarytom waszego mieszkania rozważcie jego alternatywę: kojec, lub łóżeczko turystyczne. Obie opcje posiadają kółka, dzięki którym swobodnie będziecie mogli poruszać się po mieszkaniu razem z maluchem. Kojec z regulowanym dnem, oraz odpowiednio dobranym materacem (od 4 do 9 cm) odpowiedni będzie dla kilkutygodniowego niemowlęcia oraz dla kilkumiesięcznego siedzącego, lub stojącego malucha.

Czytaj więcej: Alternatywna wersja łóżeczka

Coś więcej niż tylko łóżeczko …

Łóżeczko dziecka powinno być stabilne, trwałe, ładne, a przede wszystkim przytulne. Bardzo często maluch nie tylko w nim śpi, ale także bawi się.

Wieczorem, przed światłem osłoni go baldachim.

W dzień podczas zabawy ochraniacz osłoni szczebelki łóżeczka tak, by maluch nie uderzył się w główkę. W kieszeniach ochraniacza umieścić możecie ulubione maskotki malucha. Ochraniacz we wzorki może zapewnić dziecku „ciekawe przebudzenie” każdego ranka, a Wam – rodzicom zapewni kilka minut dodatkowego snu.

Podobnie będzie z pościelą. Pościel we wzorki zapewni dziecku dodatkową rozrywkę. Leżąc na brzuszku maluch będzie podziwiał wszystkie szczegóły na poduszce i kołderce.

Komoda

Dobrze dobrana komoda potrafi w organizacji pomieszczenia zdziałać prawdziwe cuda. W głębokich szufladach pomieścić zdoła wszystkie rzeczy dziecka. Na komodzie natomiast zamontować będziecie mogli przewijak. Koło przewijaka postawcie kosz, w którym „pod ręką” znajdować się będą wszystkie akcesoria niezbędne przy przewijaniu malucha.

Przewijak

Przewijak może być zwykłą matą, może być gumową, lub usztywnianą pianką, którą położycie na komodzie, może być jednak także czymś więcej. Dla bardziej wymagających przewijak to centrum dowodzenia. „Pod ręką” musi być przecież wszystko: pieluchy, krem, chusteczki, ręcznik … i wanienka! Taka kombinacja z pewnością zaoszczędzi Wam stresu podczas pierwszych kąpieli malucha. Mebel, będący połączeniem przewijaka, komody i wanienki usprawni Wasze działanie w sytuacjach kryzysowych.

red. DRG