Sześć fotelików, trzy wanienki i dwa wózki – prezenty dla malucha

Zanim przystąpicie do wielkich zakupów wszystkich rzeczy, które znajdują się na wyprawkowej liście malucha, zorientujcie się co do planów swoich znajomych, przyjaciół i członków rodziny.

Wiele osób przed, lub po urodzeniu dziecka będzie chciało podarować Wam – kupić lub oddać – różne akcesoria przydatne dla dziecka w pierwszych miesiącach życia. Nie bójcie się mówić im wprost czego potrzebujecie: co już macie, a czego jeszcze nie kupiliście. Być może niektóre akcesoria są dla Was zbyt drogie i złożyć mogliby się na to dwaj wujkowie i jedna ciotka? Może okazać się, że w szafie przyszłej babci przygotowane są ciuszki dla dziecka odpowiadające połowie listy rzeczy potrzebnych do skompletowania wyprawki, lub że Wasza dobra znajoma może Wam pożyczyć wózek.

Choć w sklepach z artykułami dla dzieci na pewno znajduje się mnóstwo rzeczy, które chcielibyście kupić dla Waszego malucha, przeanalizujcie dokładnie wszystkie wydatki. Zakupy związane z potrzebami dziecka nie kończą się na pierwszym roku życia. W kolejnych latach dziecko zdąży jeszcze wyszczuplić Wasz portfel. Wybierając się do sklepu, wykreślcie więc z wyprawkowej listy te rzeczy, które możecie kupić taniej, przez internet, lub pożyczyć od znajomych.

Być może nie będą one w Waszym wymarzonym kolorze, sukienka dla dziewczynki będzie miała o jedno serduszko za dużo, a spodenki dla chłopca zamiast niebieskiego autka na kolanku, przyszyty będą miały zielony traktorek. W pierwszych miesiącach życia dziecko wyrasta z ciuszków błyskawicznie. Ani się obejrzycie, a przy zbyt dużej ilości rzeczy, niektórych nie zdążycie nawet założyć.

Wózki, wanienki, foteliki, nosidełka, bujaki, przewijaki, czy łóżeczka … co roku pojawiają się nowe trendy z nimi związane. Nigdy nie będziecie w stu procentach na czasie, a kilka tysięcy wydanych na jeden wózek, być może w pierwszych latach życia przyda  Wam się na prywatne wizyty u lekarza, niektóre leki, badania czy po prostu na super rodzinną wycieczkę?

Akcesoria dla dziecka przede wszystkim powinny posiadać ATEST. Być może wózek z czterema kołami i większą gondolą okaże się dla malucha wygodniejszy niż, funkcjonalny dla rodziców super trendy „trzykołowiec” z dokładanym nosidełkiem.

Jak możecie więc zaoszczędzić?

  • Allegro – można tam dostać rzeczy nowe i używane. Niezależnie od tego, których dokładnie szukacie, sortując wyniki wyszukiwania według ceny, znajdziecie interesujące Was przedmioty najtaniej w sieci,
  • Sklep internetowy – na bezpośredniej stronie internetowej, lub na allegro znaleźć możecie sklepy wirtualne, które często cenami przebijają nawet najlepsze promocje w sklepach stacjonarnych,
  • Znajomi – ci, którzy w niedalekiej przeszłości mieli małe dziecko, być może odstąpią Wam, pożyczą lub sprzedadzą rzeczy po swoich pociechach,
  • Komisy – coraz częściej otwierane są, na zasadzie second – handu, komisy z dziecinnymi ubrankami, akcesoriami dla niemowląt, czasem też dla kobiet w ciąży. Bardzo często komisy dają także i Wam w przyszłości możliwość pozostawienia swoich rzeczy do sprzedaży.
  • Przyjaciele i rodzina – nie bójcie się mówić im czego Wam brakuje, a co macie już w nadmiarze. Informujcie ich o rozmiarach, jakie aktualnie nosi dziecko oraz o kolorach jakie lubicie. Jeśli ubranka, które dostajecie w prezencie są za małe, spytajcie o paragon, być może będziecie mogli wymienić je na większe.
red. DRG