Tarta z kurczakiem i twarożkiem

Przepis na zmianę perspektywy to cykl 10 artykułów z przepisem kulinarnym (smakowitym i prostym – idealnym do wypróbowania dla początkującego kucharza, który chce zaskoczyć czymś zdrowym i słodkim swoją partnerkę czy dziecko) wraz z dziesięciominutowym ćwiczeniem ‘do przemyślenia’ przez samego tatę. Instrukcja użycia: wejdź do kuchni, zacznij gotować i pomyśl, jak odpowiesz na zaproponowane pytania. Konkretne korzyści: aromaty w kuchni, jedzenie na talerzu i spojrzenia na codzienne zmiany z innej perspektywy. Rada przed rozpoczęciem: autorki tego cyklu do wszystkiego dodają mascarpone.

One to lubią – ty nie musisz!

przepis nazmpers

Tarta z kurczakiem i twarożkiem

Ciasto: 1,5 szklanki mąki (ja użyłam orkiszowej), żółtko jajka, 100 gramów masła (niektóre masła mają podziałki na opakowaniu ze skalą 20g – ja takie lubię najbardziej), łyżka gorącej wody, pieprz do smaku, 1 łyżka śmietany lub jogurtu.

Mąkę + masło + śmietanę zagniatamy. Dodajemy żółtko + łyżkę wody + ewentualnie trochę mąki i zagniatamy jeszcze bardziej. Wkładamy do wcześniej wysmarowanej masłem formy i zapiekamy w wysokiej temperaturze (220 stopni) piekarnika przez około 10 minut. Pokrojona w cienkie plastry pierś z kurczaka lub inne mięso wraz z ciastem w piekarniku upiecz pokrojonego w cienkie plastry kurczaka.

Farsz: Na upieczone ciasto kładziemy: wcześniej przygotowanego kurczaka, pokrojone suszone pomidory + łyżka oleju ze słoiczka z pomidorami, plasterki cukinii, twarożek – centymetrową warstwę.

Wszystko zapiekamy w piekarniku w temperaturze 150 stopni przez około 15 minut.

unnamed (1)

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed

cvxzcvzxcvz

Grupa wsparcia

Każdy z nas potrzebuje grupy wsparcia. Szczególnie w chwilach życiowej zmiany. Takie osoby to mogą być bliscy, przyjaciele lub dalsi znajomi, którzy są w podobnym momencie życia. Na kartce wypiszcie wspólnie osoby, które mogą być grupą wsparcia dla Twojej partnerki. To takie osoby, z którymi chce się rozmawiać nawet, kiedy jest nam smutno. Nie kryjemy przy nich emocji. Wypisujemy tylko takie osoby, których obecność naprawdę wspiera Twoją partnerkę. Bez kurtuazji

Osoby z rodziny: ……………………………………………………………………………………………………………………………..

Przyjaciele:  …………………………………………………………………………………………………………………………………….

Czasem tam, gdzie facet nie może, tylko najlepsza przyjaciółka pomoże złapać dystans. Doceń to. To nie ma być Twoja grupa wsparcia tylko Twojej partnerki. Ona dokonuje wyboru.

Dalsi znajomi: ……………………………………………………………………………………………………………………………………

np. tacy, którzy mają dzieci, a teraz ich doświadczenia mogą okazać się bardzo przydatne, pomocne i warto odświeżyć kontakt, żeby wymienić się doświadczeniami, ponieważ to właśnie wspólne doświadczenia łączą. Oni też kiedyś byli w podobnej sytuacji.

Wskazówka – ćwiczenie możesz wykonać rozrysowując kręgi znajomych (wymieniamy nie po przecinku, ale rysujemy!)

Więcej o grupach wsparcia i współczesnym macierzyństwie w raporcie ‘SHE’  tutaj.

Smacznego myślenia i gotowania życzy 

 ZM_watermark