Weekend? Czas na odpoczynek i integrację!

Piątek – ostatni roboczy dzień tygodnia, często wlecze się w nieskończoność aż do nadejścia upragnionej godziny wyjścia z pracy. Jednak co dzieje się później? Wracasz do domu, zjadasz przygotowany przez żonę obiad i siadasz przed telewizorem. Usypiacie dziecko i sami kładziecie się spać. Jak zazwyczaj wygląda weekend polskiej rodziny? Wstajecie, żona robi śniadanie, po czym zaczyna się wielkie sprzątanie (nie ma na to czasu w środku tygodnia). Następnie obiad i zazwyczaj do wieczora oglądacie telewizje z dzieckiem. Wyjątkami są dni, kiedy macie gości. Wtedy zawsze coś się dzieje. Nie dajcie się rutynie! Mówimy jej stanowczo „nie”!

Zacznij walkę z rutyną od urozmaicenia Waszego życia – podaruj każdemu członkowi rodziny trochę radości i odpoczynku. Czy żona zawsze musi przygotowywać jedzenie? Nie! Nawet jeśli nie umiesz gotować, możesz zrobić najprostszą potrawę świata – kanapki, jajecznicę czy naleśniki na śniadanie. Dziecko obudź łaskocząc je, a swoją kobietę słodkim pocałunkiem, potem czas na bitwę na poduszki! Jeśli faktycznie czeka Was rutynowe „sobotnie sprzątanie” – zróbcie to razem! Skończycie szybciej a resztę dnia będziecie mieć dla siebie.

Nie spędzajcie go jednak na kanapie! Jeśli jest ciepło wyjdźcie z domu. Dziecko uwielbia wychodzić z rodzicami: kino, zoo, basen, rower,zakupy. Wszystko co „nie wieje nudą”! Nawet jeśli macie ograniczony budżet, rozrywki takie jak spacer czy rowerowa wycieczka nic nie kosztują. Podczas wycieczki do parku, w których tak często teraz spotkamy place zabaw, Wy odpoczniecie, dziecko się zmęczy a wieczór będziecie mieli dla siebie.

Jeśli natomiast nie macie ochoty nigdzie wychodzić możecie urządzić dzień gier i zabaw w domu! Domino, karty, klocki Lego, chińczyk, „Memory”, puzzle, czy warcaby – to gry, które w erze komputerów i konsoli odeszły w zapomnienie a to przecież dzięki nim Ty , Twoi rodzice i dziadkowie spędzaliście kiedyś miło czas w sobotnie i niedzielne popołudnia!

 

Wyciągnijcie zakurzony Monopol spod łóżka i zacznijcie grać! Wypróbujcie też Yengę jeśli Wasze dziecko jest starsze. Południe minie Wam błyskawicznie, a co najważniejsze – miło. Jeśli posiadasz służbowy telefon, nie zapomnij go wyłączyć przed wspólną zabawą!  Weekend jest dla Ciebie i dla rodziny, nie dla pracy! Wszystkim to wyjdzie na zdrowie. (Nawet Twojemu przełożonemu!)

Kiedy Wasza pociecha leży już w łóżku, wreszcie macie czas dla siebie. Możecie usiąść i odpocząć, obejrzeć film przy lampce wina, czy kuflu piwa. Możecie też odwiedzić Waszą sypialnie … wszystko zależy od Was i Waszej kreatywności. Powodzenia!

red. Daria Sójka